Szkoła Jogi - Kraków
Akademia Ruchu / krystyna nobilec

Instruktorzy, asystenciKrystyna Nobilec / Wojciech Musiał

    Krystyna Nobilec

Dzięlę się radością ruchu przez doświadczenie wielu lat począwszy od rehabilitacji, przez ćwiczenia - asany - zaczerpnięte z terapeutycznej jogi metodą Iyengara, metodę Feldenkraisa, Pilates, aerial jogi, taniec 4 żywiołów (choreoterapię) - zapraszam do przygody ze zdrowym ruchem i radością istnienia w zgodzie z naturą!
-----------------------------------
Absolwentka Akademii Rolniczej we Wrocławiu; z zawodu - operator DTP, grafik komputerowy; Dyplomowany instruktor ruchu: Pilates, asan wg met. Iyengara - Intermediate Junior I; dyplomowany instruktor aerial w oparciu o asany.
Przygoda ze świadomym zdrowym ruchem od 1995 roku. W 1999 r. wyjechała do Indii sięgając do źródeł uważnego ruchu  - praktykowała ćwiczenia zaczerpnięte z systemu hatha jogi (w oparciu o oddech i koncentrację) w Instytucie BKS Iyengara w Punie - u Prashanta i Geety Iyengar oraz samego B.K.S. Iyengara. Uczestniczyła w intensywnych kursach asan - terapeutycznych pozycji ciała, prowadzonych przez najlepszych, doświadczonych instruktorów w Polsce: Beatę Jamińską, Konrada Kocota, Sławomira Bubicza, Jurka Jaguckiego.
Od piętnastu lat zajmuje się praktycznie ruchem. Regularnie dokształca się biorąc udział w kursach instruktorskich asan (pozycji ciała), z uwzględnieniem aspektów terapeutycznych - prowadzonych przez znanych instruktorów z Polski a także Indii, USA, Francji i Niemiec: Geeta Iyengar, Lois Stainberg, Faeq i Corin Biria, Rita Keller, Jaki Net, Dean Lerner. 

Beata Owczarek

 


 

Iwona Bandzarewicz


 

   Wojciech Musiał

Urodziłem się w 1971 roku, z wykształcenia jestem nauczycielem j. angielskiego, z zawodu dziennikarzem radiowym. Jogę praktykowałem od 2005 roku pod okiem Krystyny Nobilec oraz Konrada Kocota, który przysposabiał mnie do roli nauczyciela dyplomowanego.
„Gdy stoję na przystanku to z podciągniętymi rzepkami i cofniętymi udami, gdy siedzę przy stole to z uniesionym mostkiem i ściągniętymi łopatkami, gdy spaceruję, ramiona odciągam od uszu i cofam podbródek... Joga zaczyna się zwykle na sali gimnastycznej, stopniowo ogarnia coraz więcej aspektów naszego życia, a kończy się... no właśnie, gdzie?
Ja odpowiedzi na to pytanie szukam od pierwszego wkroczenia na salę kilka lat temu. Czasem, jako nauczyciel, pomagam znaleźć ją innym..."