Szkoła Jogi - Kraków

Instruktorzy, Asystenci

    Krystyna Nobilec

Dzięlę się radością ruchu, przez doświadczenie wielu lat, począwszy od rehabilitacji, przez ćwiczenia - asany - zaczerpnięte z terapeutycznej jogi metodą Iyengara, metodę Feldenkraisa, Pilates, aerial jogi, taniec 4 żywiołów (choreoterapię) - zapraszam do przygody ze zdrowym ruchem i radością istnienia w zgodzie z naturą!


Absolwentka Akademii Rolniczej we Wrocławiu; z zawodu - operator DTP, grafik komputerowy; Dyplomowany instruktor ruchu: Pilates, asan wg met. Iyengara - Intermediate Junior I; dyplomowany instruktor aerial w oparciu o asany.
Przygoda ze świadomym zdrowym ruchem od 1995 roku. W 1999 r. wyjechała do Indii sięgając do źródeł uważnego ruchu  - praktykowała ćwiczenia zaczerpnięte z systemu hatha jogi (w oparciu o oddech i koncentrację) w Instytucie BKS Iyengara w Punie - u Prashanta i Geety Iyengar oraz samego B.K.S. Iyengara. Uczestniczyła w intensywnych kursach asan - terapeutycznych pozycji ciała, prowadzonych przez najlepszych, doświadczonych instruktorów w Polsce: Beatę Jamińską, Konrada Kocota, Sławomira Bubicza, Jurka Jaguckiego.
Od dwudziestu lat zajmuje się praktycznie ruchem. Regularnie dokształca się biorąc udział w kursach instruktorskich pilates, zdrowego kręgosłupa, asan (pozycji ciała) z uwzględnieniem aspektów terapeutycznych - prowadzonych przez znanych instruktorów z Polski a także Indii, USA, Francji i Niemiec: Geeta Iyengar, Lois Stainberg, Faeq i Corin Biria, Rita Keller, Jaki Net, Dean Lerner.

 


 

   Maria Kmita

Maria Kmita, jest intruktorem hatha jogi po skończonym kursie, organizowanym przez AWF w Częstochowie oraz w trakcie treningu nauczycielskiego wg metody B.K.S. Iyengara w programie mentorskim u Konrada Kocota.


Wcześniej była asystentką na zajęciach krakowskich nauczycieli. Uczestniczka wielu warsztatów, w tym: Rity Keller, Lois Steinberg, Ewy Wardzały, Agaty Rozkochy, Marty Zwolińskiej, Doroty Kobos, Moniki Salitry oraz konwencji prowadzonych przez Abhijatę Iyengar czy Raya Uma Dattę.


Na zajęciach skupia się na precyzyjnym ułożeniu ciała, aby wydobyć z każdej pozycji to, co w niej najbardziej wartościowe, a nawet terapeutyczne. Zwraca uwagę na poprawność wykonywanych sekwencji, aby praca była zgodna z anatomią ciała i rodzajem automasażu.

 


 

    Edyta Piotrowska

Jestem certyfkowanym instruktorem jogi powięziowej Joga Powięziowa Integranie Wojtka Kaczmarzyka (Ukończony nauczycielski Poziom 2), certyfikowanym intruktorem Hatha Jogi AWF w Katowicach (Stowarzyszenie Jogi Akademickiej), nauczycielem Jogi Iyengara® w procesie mentoringu przygotowującym do certyfikacji oraz jestem w trakcie szkolenia dla instruktorów medytacji prowadzonym przez Macieja i Agnieszkę Wielobobów.


Mam ogromne szczęście, ponieważ na mojej drodze spotkałam wielu nauczycieli, którzy stali się moją inspiracją. Cierpliwie i z szacunkiem do otaczającego świata podążam drogą, którą sobie wytyczyłam: obserwuję, słucham, praktykuję i ciągle się uczę. Zanim stanęłam pierwszy raz na macie byłam przeświadczona, że zawsze i wszędzie muszę osiągać 100%. Ponieważ nigdy nie jest za późno już wiem, że wiele mogę i nie wszystko muszę. To właśnie dzięki jodze w moim życiu pojawiły się: umiejętność odpuszczania, świadomość wagi oddechu oraz bardziej przejrzysta perspektywa postrzegania otaczającej rzeczywistości.


Podczas wspólnych spotkań na macie zależy mi aby wspólnie budować pozytywna postawę wobec siebie i otaczającego świata równoważąc energię 
"działania i niedziałania", dostrzegać przestrzeń między skórą i mięśniami, utwalać bezwysiłkowe bycie w ciele, a dzięki rozwiajaniu uważności i umiejetności relaksacji kształtować obecność tu i teraz.